De basis van de veiligheid van elk land is het leger. Als het leger sterk is, is er minder gevaar voor aanvallen van buitenaf. Elk jaar wordt een groot deel van het budget besteed aan het verbeteren en versterken van het leger. Het is de verantwoordelijkheid en plicht van het land om de modernste wapens en technologie voor het leger te verzamelen.

RangRang & LandVermogensindexTotaal militair personeel (schatting)
1Verenigde Staten0.06992,127,500
2Rusland0.07023,570,000
3China0.07063,170,000
4India0.10235,137,550
5Zuid-Korea0.14163,820,000
6Verenigd Koninkrijk0.14431,108,860
7Japan0.1601328,150
8Turkije0.1697883,900
9Het Verenigd Koninkrijk0.17111,704,000
10Italië0.1863289,000

Top 10 grootste legers ter wereld

1. De verenigde staten

amerikaanse leger

De Verenigde Staten heeft het grootste leger ter wereld. Het leger bestaat uit 104 miljoen soldaten. Volgens de statistieken gaf de Amerikaanse overheid in 2023 €639 miljard uit aan zijn leger.

Opgericht14 juni 1775; 248 jaar geleden[a]
ServicetakkenAmerikaanse leger, Amerikaanse marinierskorps, Amerikaanse marine, Amerikaanse luchtmacht, Amerikaanse ruimtemacht, Amerikaanse kustwacht
HoofdkantoorHet Pentagon, Arlington County, Virginia
LeiderschapOpperbevelhebber: President Joe Biden, Minister van Defensie: Lloyd Austin, minister van Binnenlandse Veiligheid: Alejandro Mayorkas, Voorzitter van de Stafchefs: GEN Charles Q. Brown Jr., USAF, Vicevoorzitter van de Stafchefs: ADM Christopher W. Grady, USN, Senior Enlisted Advisor to the Chairman: SEAC Troy E. Black, USMC
PersoneelMilitaire leeftijd: 17 met toestemming van ouders, 18 voor vrijwillige dienst[b], Dienstplicht: Alleen mannen registreren zich op 18-jarige leeftijd (dienstplicht inactief sinds 1973), Beschikbaar voor militaire dienst: 15 miljoen (2021), leeftijd 18-25, Actief personeel: 1.328.000 (3e plaats), Reservepersoneel: 799,500
UitgavenBegroting: 753 miljard euro (2023) (1e plaats), Procent van het BBP: 3.47% (2022)
IndustrieBinnenlandse leveranciers: Lijst, Buitenlandse leveranciers: Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Nederland, Frankrijk, Israël, Italië, Zweden, Australië, Jordanië, Spanje, Noorwegen, Zwitserland, Singapore, Zuid-Afrika, Tsjechië, Canada, Zuid-Korea, Brazilië, Bulgarije, Jaarlijkse invoer: US€601 miljoen (2014-2022), Jaarlijkse export: 26 miljard US€ (2014-2022)
Verwante artikelenGeschiedenis: Militaire geschiedenis van de Verenigde Staten, Oorlogsgids van de Verenigde Staten, Conflicten waarbij de Verenigde Staten betrokken waren, Veldslagen waarbij de Verenigde Staten betrokken waren
RangenOfficier in opdracht: Landmachtofficier, Korps Mariniersofficier, Marineofficier, Luchtmachtofficier, Ruimtemachtofficier, Kustwachtofficier, Warrantofficier: Army warrant officer, Marine Corps warrant officer, Navy warrant officer, Coast Guard warrant officer, Enlisted: Landmacht in dienst, Korps Mariniers in dienst, Marine in dienst, Luchtmacht in dienst, Ruimtemacht in dienst, Kustwacht in dienst.

2. Rusland

russische leger

Volgens de statistieken heeft Rusland 12.950 tanks, twee keer zoveel als de VS. Rusland heeft 900.000 actieve militairen en meer dan 4.100 vliegtuigen. Al deze kwaliteiten maken het Russische leger tot het op één na grootste leger ter wereld.

Opgericht1721 (Keizerlijk Russisch leger)
Huidige vorm7 mei 1992
Servicetakken– Grondtroepen – Marine – Ruimtevaarttroepen – Strategische Raketstrijdkrachten – Luchtlandingstroepen – Speciale Operatiestrijdkrachten
HoofdkantoorMinisterie van Defensie, Moskou
Leiderschap– Opperbevelhebber: Vladimir Poetin – Minister van Defensie: Sergei Shoigu – Chef van de generale staf: Valery Gerasimov
Personeel– Militaire leeftijd: 18 – Dienstplicht: 12 maanden – Actief personeel: 1.320.000 (december dienstplicht) (4e plaats) – Reservepersoneel: ~2,000,000
Uitgaven– Begroting: 80 miljard US€ (2023) (3e plaats) – Percentage van het BBP: 4.1% (2023)
Industrie– Binnenlandse leveranciers: Zie lijst – Buitenlandse leveranciers: Wit-Rusland (MZKT), Italië (Iveco), Iran (HESA) – Jaarlijkse invoer: US€834 miljoen (2010-2021) – Jaarlijkse export: US€69 miljard (2010-2021)

3. China:

chinese soldaten

China, het land met de grootste militaire mankracht ter wereld, komt qua sterkte op de derde plaats. China heeft een vloot tanks en onderzeeërs die alleen de VS en Rusland evenaren.

Opgericht1 augustus 1927
Huidige vorm10 oktober 1947
Servicetakken– Grondmacht – Marine – Luchtmacht – Raketmacht – Strategische ondersteuningsmacht
HoofdkantoorAugust First Building (ceremonieel), enz., Fuxing Road, Haidian District, Beijing
Leiderschap– Bestuursorgaan: Centrale Militaire Commissie (CMC) – Voorzitter: Xi Jinping – Vicevoorzitters: Generaal Zhang Youxia, Generaal He Weidong – Minister van Nationale Defensie: Admiraal Dong Jun – Directeur van de afdeling Politiek Werk: Admiraal Miao Hua – Hoofd van de Joint Staff Department: Generaal Liu Zhenli – Secretaris van de Discipline Inspectie Commissie: Generaal Zhang Shengmin
Personeel– Militaire leeftijd: 18 – Dienstplicht: Ja (hybride systeem van dienstplichtigen en vrijwilligers) – Actief personeel: 2.035.000 (2022) – Reservepersoneel: 510,000 (2022)
Uitgaven– Begroting: 270 miljard euro (2022) – Percentage van het bbp: 1.7% (2022)
Industrie– Binnenlandse leveranciers: China National Aero-Technology Import & Export Corporation, China Electronics Technology Group, Norinco, China Precision Machinery Import-Export Corporation, Aviation Industry Corporation of China, China State Shipbuilding Corporation, China Shipbuilding Industry Corporation, China Aerospace Science and Technology Corporation, China South Industries Group Corporation, China Electronics Technology Group, China National Nuclear Corporation – Buitenlandse leveranciers: Rusland, Frankrijk, Oekraïne – Historisch: Sovjet-Unie – Jaarlijkse invoer: US€14 miljard (2010-2021) – Jaarlijkse export: US€17 miljard (2010-2021)

4. India

india leger-min

India heeft naar schatting 1.444.000 actieve militairen. India en Pakistan zijn al lange tijd verwikkeld in een conflict over Kasjmir. Het op drie na grootste Indiase leger ter wereld heeft de meeste tanks (4.292) en de meeste gevechtsvliegtuigen (538).

Opgericht26 januari 1950 (als huidige dienst), 1 april 1895 (als Brits-Indisch leger)
LandIndia
TypeLeger
RolOorlogvoering te land
Mankracht– 1.237.117 actieve personeelsleden – 960.000 reservisten – ~ 310 bemande vliegtuigen
Deel vanIndiase strijdkrachten
HoofdkantoorGeïntegreerd Defensie Hoofdkwartier, Ministerie van Defensie, New Delhi
Motto(‘s)“Sevā Paramo Dharmaḥ” (Dienst vóór het Zelf)
KleurenGoud, rood en zwart
Maart– Snel: “Qadam Qadam Badhaye Ja” (Blijf naar voren stappen) – Langzaam: “Samman Guard” (De erewacht)
VerjaardagenLegerdag: 15 januari
VerlovingenDiverse internationale conflicten en binnenlandse conflicten zoals opgesomd
OpperbevelhebberIndia Voorzitter Droupadi Murmu
Chef DefensiestafGeneraal Anil Chauhan
Chef-staf LandmachtGeneraal Manoj Pande
Vicechef van de LandmachtstafLuitenant-generaal Upendra Dwivedi
Opmerkelijke commandanten– Veldmaarschalk K. M. Cariappa – Veldmaarschalk Sam Manekshaw – Generaal K. S. Thimayya
InsigniaVlag
VliegtuigenAanvalshelikopter: HAL Rudra, HAL Prachand – Utility helikopter: HAL Dhruv, HAL Chetak, HAL Cheetah

5. Japan

japanse leger-min

Het Japanse leger wordt beschouwd als het op vier na machtigste leger ter wereld, hoewel dit leger alleen voor binnenlandse veiligheid is. Japan heeft de op drie na grootste vloot gevechtshelikopters ter wereld, na China, Rusland en de Verenigde Staten.

Opgericht1 juli 1954; 69 jaar geleden
ServicetakkenZelfverdedigingsmacht op de grond van Japan
Japanse zelfverdedigingsmacht
Japanse luchtmacht
HoofdkantoorMinisterie van Defensie, Tokio, Japan
LeiderschapOpperbevelhebber: Minister-president Fumio Kishida
Minister van Defensie: Minoru Kihara
Stafchef, gezamenlijke staf: Generaal Yoshihide Yoshida
MankrachtMilitaire leeftijd: 18-32 jaar geschikt voor indiensttreding
Dienstplicht: Geen
Actief personeel: 247.150
Reservepersoneel: 56,000
UitgavenBegroting: €0 biljoen (US€47 miljard) (2023)
Percentage van het BBP: 1.19% (2023)
IndustrieBinnenlandse leveranciers: Lijst
Buitenlandse leveranciers: Lijst
Jaarlijkse invoer: 5 miljard VS (2010-2021)
Jaarlijkse export: US€6 miljoen (2010-2021)

6. Zuid-Korea

zuid koreaanse leger

Zuid-Korea heeft een groot aantal onderzeeërs, aanvalshelikopters en actieve militairen om aanvallen van buitenaf het hoofd te bieden.

Opgericht5 september 1948 (75 jaar, 6 maanden)
LandZuid-Korea
TypeLeger
RolOorlogvoering te land
Mankracht365.000 personeel (2022)
Deel vanRepubliek Korea Strijdkrachten
Garnizoen/HoofdkwartierGyeryong, Zuid-Chungcheong, Zuid-Korea
Bijnaam/namen“ROK-leger”, “ROKA”, “Zuid-Koreaans leger”.
Motto(‘s)강한친구 대한민국 육군 (“Een sterke vriend, leger van de Republiek Korea”)
Maart육군가 (“Army Anthem”)
Mascotte(s)호이 (Hogugi)
Uitrusting2.200 hoofdgevechtstanks, 3.100 gepantserde gevechtsvoertuigen, 5.600 artilleriestukken, 310 meervoudige raketwerpers, 60 geleide raketsystemen
VerlovingenYeosu-Suncheon opstand, Koreaanse oorlog, Koreaans DMZ-conflict, Vietnamoorlog, staatsgreep van twaalf december, opstand in Gwangju, Perzische Golfoorlog, crisis in Oost-Timor in 1999, oorlog in Afghanistan, oorlog in Irak
CommandantenPresident: Yoon Suk Yeol, Minister van Nationale Defensie: Shin Won-sik, Stafchef van het leger: Generaal Park An-su

7. Frankrijk

frans leger-min

Frankrijk mag dan klein zijn in termen van militair personeel, maar het Franse leger is een hoog opgeleid en professioneel getraind leger. Frankrijk heeft 118.600 actieve militairen.

Opgericht26 mei 1445
LandFrankrijk
TakLeger
RolOorlogvoering te land
Mankracht– 118.600 actief personeel

– 23.000 reservisten

Deel vanFranse strijdkrachten
Motto(‘s)“Honneur et Patrie” (Eer en Vaderland)
Kleuren op logoBlauw, wit en rood
Hoofd van de StrijdkrachtenPresident Emmanuel Macron
Chef DefensiestafLeger Generaal Thierry Burkhard
Chef-staf LandmachtLeger Generaal Pierre Schill
Generaal-majoor van het Franse legerLegerkorps Generaal Hervé Gomart

8. Turkije

turks leger-min

Het Turkse leger is een van de grootste legers in het oostelijke Middellandse Zeegebied. Er zijn maar vijf landen in de lijst van Credit Suisse die meer onderzeeërs hebben dan Turkije.

Opgericht14 mei 1920; 103 jaar geleden
ServicetakkenTurkse landmacht, Turkse zeemacht, Turkse luchtmacht, Turkse gendarmerie, Turkse kustwacht
HoofdkantoorAnkara, Turkije
LeiderschapBevelhebber: President Recep Tayyip Erdoğan, Minister van Nationale Defensie: Hulusi Akar, Chef van de Generale Staf: Generaal Yaşar Güler, Commandant Landstrijdkrachten: Generaal Musa Avsever, Commandant Zeestrijdkrachten: Admiraal Adnan Özbal, Bevelhebber van de luchtmacht: Generaal Hasan Küçükakyüz, Bevelhebber van het Algemeen Commando van de Gendarmerie: Generaal Arif Çetin, Commandant van de kustwacht: Schout-bij-nacht Ahmet Kendir
MankrachtMilitaire leeftijd: 20 voor mannelijke kandidaten, 21 voor vrouwelijke kandidaten, Dienstplicht: 12 maanden voor mannelijke burgers van 20-41 jaar, Actief personeel: ~355.200 (8e plaats), Reservepersoneel: ~379,000
UitgavenBegroting: 21 miljard euro (2022) (schatting), Percentage van het BBP: 2.7% (2022)
IndustrieBinnenlandse leveranciers: Aselsan, Havelsan, Roketsan, TAI, BMC, FNSS, MKE, Otokar, Buitenlandse leveranciers: Verenigde Staten, Duitsland, Spanje, Italië, Frankrijk, Verenigd Koninkrijk, Zuid-Korea, China, Rusland, Jaarlijkse invoer: €2 miljard (schatting), Jaarlijkse uitvoer: €3 miljard (schatting)
Verwante artikelenGeschiedenis: Militaire geschiedenis van Turkije, Conflicten waarbij Turkije betrokken was, Veldslagen waarbij Turkije betrokken was
RangenOfficier in opdracht: Landmachtofficier, Marineofficier, Luchtmachtofficier, Gendarmerieofficier, Kustwachtofficier, Onderofficier: Turkse Landmacht onderofficier, Turkse Zeemacht onderofficier, Turkse Luchtmacht onderofficier, Turkse Gendarmerie onderofficier, Turkse Kustwacht onderofficier, Dienstplichtig: Turkse Landstrijdkrachten dienstplichtig, Turkse Zeestrijdkrachten dienstplichtig, Turkse Luchtmacht dienstplichtig, Gendarmerie dienstplichtig, Kustwacht dienstplichtig

9. Pakistan

pakistaanse leger-min

Het Pakistaanse leger, het negende machtigste leger ter wereld, heeft op dit moment 82.040 vaste fulltime personeelsleden, 3.960 Gurkha’s en 29.740 reservisten.

Opgericht14 augustus 1947
LandPakistan
TypeLeger
RolOorlogvoering te land
Mankracht560.000 actief personeel, 550.000 reservisten, 185.000 Nationale Garde, 16.500 burgerpersoneel, Ongeveer 560+ bemande vliegtuigen
Deel vanPakistaanse strijdkrachten
GarrisonAlgemeen hoofdkwartier (GHQ), Kantonnement Rawalpindi, Punjab, 46100
Motto(‘s)Iman, taqwa, jihad fi sabilillah
VerjaardagenDefensiedag: 6 september
OpperbevelhebberPresident Asif Ali Zardari
Voorzitter StafchefsGeneraal Sahir Shamshad Mirza
Chef-staf LandmachtGen. Asim Munir
Chef van de Generale StafLt. Gen. Avais Dastgir

10. Italië

italiaanse leger

Het leger van Italië bestaat uit vier legers: Landmacht, Luchtmacht, Marine en Carabinieri. In dit 341.250 man sterke leger dienen 165.500 mensen bij de landmacht, luchtmacht en marine.

Opgericht27 maart 1861 (162 jaar, 11 maanden)
LandItalië
TypeLeger
RolOorlogvoering te land
Mankracht97,755 (2018)[1]
Deel vanItaliaanse strijdkrachten
Garnizoen/HoofdkwartierRome
Motto(‘s)Latijn: Salus Rei Publicae Suprema Lex Esto “De bescherming van de republiek is de hoogste wet”.
Maart4 Maggio (4 mei) door Fulvio Creux
Verjaardagen4 november, Nationale Eenheidsdag en Dag van de Strijdkrachten; 4 mei, Dag van het Leger
VerlovingenRisorgimento, Oorlog van 1866, Italo-Ethiopische Oorlog van 1887-1889, Mahdistische Oorlog, Eerste Italo-Abyssijnse Oorlog, Bokseropstand, Italo-Turkse Oorlog, Eerste Wereldoorlog, Tweede Italo-Abyssijnse Oorlog, Spaanse Burgeroorlog, Italiaanse invasie in Albanië, Tweede Wereldoorlog, Golfoorlog, Kosovo-oorlog, 1999 Oost-Timorese crisis, Wereldwijde Oorlog tegen het Terrorisme, Irak-oorlog, Oorlog in Afghanistan
Decoraties3 Cavaleriekruizen van de Militaire Orde van Italië, 1 Gouden Medaille van Militaire Dapperheid, 2 Gouden Medailles van Civiele Dapperheid, 1 Zilveren Medaille van Civiele Dapperheid, 1 Zilveren Medaille van Civiele Verdienste
CommandantenPresident van Italië: Sergio Mattarella, Capo di Stato Maggiore dell’Esercito (Stafchef): Generale di Corpo d’Armata Pietro Serino
Opmerkelijke commandantenGiuseppe Garibaldi, Luigi Cadorna, Armando Diaz, Emanuele Filiberto, 2e hertog van Aosta, Enrico Caviglia, Pietro Badoglio, Giovanni Messe

Dit waren de 10 legers ter wereld. Deze landen hebben hun militaire kracht opgebouwd op basis van technologische vooruitgang en het verwerven van veel mankracht.

OOK INTERESSANT

Leave a reply

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *